EDUROAM Kullanımı Hk.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nün 2016-02-09 tarihli duyurusudur!

http://www.ege.edu.tr/h-1728/eduroam_kullan%C4%B1m%C4%B1_ve_egekablosuz_a%C4%9F_yay%C4%B1n%C4%B1_%C4%B0ptali_hakk%C4%B1nda_bilgilendirme.html

EGEKABLOSUZ AĞ YAYINI İPTALİ VE EDUROAM KULLANIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Ege Üniversitesi birimlerinde kullanılmakta olan EgeKablosuz İnternet Ağı, 01.02.2016 tarihi itibariyle 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” uyarınca, yasal olarak ağ üzerinde tutulması gereken kayıtların elde edilmesine olanak sağlamadığından, yayını durdurulmuştur.

5651 sayılı Kanun (Madde 5 – 3. şıkkı)  uyarınca uyulması gereken yasal zorunluluklar dahilinde, kullanıcılara sunulacak olan Kablosuz internet ağı kullanımı için, EDUROAM adı ile yayınlanmakta olan Ağ üzerinden bağlantı kurulması gerekmektedir.

EDUROAM, Avrupa Üniversitelerinin yaklaşık %90’ında kullanılan ve kullanıcının kendi kurumundaki kişisel e-posta adresi ve şifresini kullanarak, Eduroam yayını olan her noktada internet erişimi kurmasını sağlayan özel bir bağlantı türüdür.

Ege Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. şeklindeki e-posta adresleri; tüm öğrencilerimiz ÖğrenciNo @ogrenci.ege.edu.tr şeklinde açılmış olan e-posta adresleri ile,  http://eduroam.ege.edu.tr adresinde, kullanılacak cihazlara göre ayrıntıları belirtilmiş olan gerekli ayarlamaları yaparak EDUROAM ağını kullanabilmektedir. Bu ayarların yapılmasında güçlük yaşayan kullanıcılarımız bağlı bulundukları yerel sistem yöneticilerinden destek alabilirler.

 

 

Yazdır e-Posta